Agenda
Agenda łączy twoje notatki z kalendarzem. Robi to w bardzo przyjemnej dla oka oprawie. I niedrogo.
$34.99 za rok aktualizacji
Porównaj Agenda z innymi aplikacjami
Sprawdź jak Agenda wypada na tle kilkudziesięciu innych aplikacji. Podaj swój adres email poniżej, a wyślę Ci link do bazy aplikacji z rozpisanymi funkcjami każdej z nich. Za darmo.
Zobacz wszystkie aplikacje do notatek
Moja opinia o Agenda
Większość notatek to po prostu stos zapisków. Czasem te zapiski posegregowane są w folderach. Czasem otagowane. Ale rzadko udaje się w jakiejś aplikacji wyciągnąć na wierzch akurat te notatki, które mają znaczenie TERAZ. Dzisiaj.
Ten problem rozwiązuje Agenda.Tutaj możesz (ale nie musisz) przypisać do konkretnych dat. Dzięki temu każdego dnia dostaniesz listę notatek, które mają znaczenie właśnie teraz.
Spotkania odbywają się w konkretnych dniach. Projekty trwają od X do Y. Notatki do spotkań są więc ważne głównie właśnie w tych okresach. Ale nawet jeśli jakaś notatka nie wiąże się bezpośrednio z datą ale jest ważna akurat teraz, możesz ją przypiąć “do Agendy” i również mieć do niej szybki dostęp.
Agenda wspiera zadania, współpracę z kalendarzem iCal i Apple’owskimi Przypomnieniami. Znajdziesz tam też backlinki, ale raczej nie spodziewaj się tworzenia skomplikowanej sieci informacji.
Agenda nadaje się świetnie do planowania projektów, wyjazdów, zapisków ze spotkań. Słabo sprawdzi się jako miejsce do pisania dłuższych tekstów. Nie wiem czy to kwestia typografii, ale po prostu są do tego lepsze narzędzia.
Od niedawna Agenda daje również możliwość współpracy nad konkretnymi notatkami. Ale w przeciwieństwie np. do Craft, nie trzeba udostępniać całego “workspace” a dostęp innym można przekazać tylko do jednego dokumentu.
Na uwagę zasługuje model biznesowy Agendy. Nie ma tu subskrypcji. Wykupujesz po prostu pakiet aktualizacji na rok. Wszystkie nowości, które pojawią się w aplikacji w ciągu roku, trafią również do Ciebie. Po roku decydujesz czy chcesz wykupić kolejny rok aktualizacji czy zostajesz z tymi funkcjami, które masz i używasz aplikacji za darmo.
Agenda jest dla Ciebie jeśli…
- Twoje notatki są mocno związane z konkretnymi datami.
- Pracujesz w ekosystemie Apple (Agenda jest dostępna tylko na iOS, Mac OS i iPad OS)
- Szukasz miejsca do planowania projektów, wyjazdów, wydarzeń.
- Chcesz współpracować z innymi przy konkretnych notatkach.
- Nie szukasz zaawansowanego narzędzia PKM.
Na plus
- Ciekawy i opłacalny model biznesowy.
- Natywna, ładna aplikacja (nie żaden wrapper strony czy Electron)
- Możliwość udostępniania pojedynczych notatek.
- Notatki można oznaczyć jako “ukończone”
- Podstawowe filtrowanie notatek i możliwość zapisania filtrów.
- Aktywna społeczność.
Mogło być lepiej
- Brak zabezpieczeń notatek hasłem.
- Widok kalendarza przekombinowany.
- Niezbyt częste aktualizacje.
- Zbyt szerokie okno edytora na pełnym ekranie, dłuższe notatki są przez to mniej czytelne.
Alternatywy dla Agenda
Jeśli Agenda nie przypadnie Ci do gustu, możesz spróbować alternatywnych aplikacji poniżej. Baza jest cały czas aktualizowana.
Zobacz wszystkie aplikacje do notatek
Zanim przejdziesz dalej…
Od dawna szukasz tej jednej idealnej aplikacji, w której wreszcie się zorganizujesz?
Problem zazwyczaj nie leży w aplikacji, a w podejściu do organizacji i produktywności w ogóle. Narzędzie nigdy nie będzie głównym czynnikiem wysokiej produktywności. Jeśli chcesz skutecznie poprawić swoją organizację zerknij na moje materiały poniżej:
- Sztuka Notowania – naucz się tworzyć wartościowe notatki i jak je zorganizować by łatwo było znaleźć to czego potrzebujesz. Ponad 550 sprzedanych dostępów.
- Antyprokrastynacja – wiedza, sprawdzony proces i agresywna metodą walki z prokrastynacją. Bez coachingowej papki i motywacyjnego bełkotu. Ponad 7000 sprzedanych dostępów.
- Nawykologia – jak zmieniać nawyki bez wyrzeczeń i bez ciągłej walki z samym sobą? To sprawdzony proces wprowadzania zmian w życie. Pokażę ci jak stworzyć plan zmiany i trzymać się go, dobrze się przy tym bawiąc.
- Nieproduktywność – wyłącz się z kultury Hustle i wiecznego bycia zajętym. Pracuj mniej ale z przyjemnością. Dowiedz się skąd bierze się lęk przed pustą listą zadań. Odpoczywaj bez poczucia winy.