Coda
Połączenie Word’a z Notion . W Coda napiszesz prosty dokument, a jak trzeba do zaprogramujesz aplikację.
$12/msc lub $120/rok
Porównaj Coda z innymi aplikacjami
Sprawdź jak Coda wypada na tle kilkudziesięciu innych aplikacji. Podaj swój adres email poniżej, a wyślę Ci link do bazy aplikacji z rozpisanymi funkcjami każdej z nich. Za darmo.
Zobacz wszystkie aplikacje do notatek
Moja opinia o Coda
Coda to przedziwne narzędzie. Raczej nie sprawdzi się jako miejsce na szybkie zapiski. To zdecydowanie aplikacja dla profesjonalistów… i raczej zespołów niż pojedynczych użytkowników.
Coda łączy w sobie prostotę minimalistycznego edytora tekstu z zaawansowanymi formułami znanymi z Excela i bazami danych – choćby z Notion.
Co to oznacza w praktyce? Możesz tam przygotować interaktywne dokumenty. Na pięknych wykresach śledzić postępy w projektach czy wielkość sprzedaży w firmie.
Coda obsługuje zarządzanie zadaniami, tabele, zagnieżdżanie stron, bazy danych. A wszystko to możesz wyświetlać jako oś czasu, wykresy słupkowe, kołowe… generalnie co sobie wymarzysz – prawdopodobnie da się to “zanotować” w Coda.
Dowodem na to niech będzie fakt, że Coda wykorzystałem do “zaprogramowania” narzędzia do śledzenia produktywności dla kursantów. Użytkownicy wypełniają tabelę, a Coda ubiera dane w wykresy i wnioski, które dużo łatwiej zinterpretować.
Również w Coda przygotowałem narzędzie do oceny swoich celów. Tabela z celami wpisanymi przez kursantów automatycznie sortuje się na wg. tego którymi celami warto się zająć w pierwszej kolejności.
Coda jednak wymaga sporo nauki. Nie jest to narzędzie proste w obsłudze. Pomóć może znajomość Excela czy Google Sheets. Pomocna jest też spora społeczność stojąca za aplikacją.
Jeśli się uprzesz, możesz przenieść funkcje większości aplikacji, których używasz teraz do Coda i stworzyć sobie narzędzie all-in-one. Ale tak jak w przypadku Notion, takiego podejścia raczej nie polecam.
Poniżej zrzut ekranu z audytu produktywności w Coda, który przygotowałem dla uczestników Kursu Osobistej Produktywności.
Coda jest dla Ciebie jeśli…
- Obszerne dokumenty to część Twojej pracy.
- Jesteś marketerem, przedsiębiorcą, PMem, pracujesz w finansach, albo prowadzisz startup.
- Pracujesz raczej z zespołem niż solo.
- Masz czas, żeby nauczyć się Coda.
- Szukasz narzędzia do tworzenia dokumentów, które samą swoją prezentacją będzie robić na klientach wrażenie.
Na plus
- Właściwie nieograniczone możliwości.
- Mnóstwo opcji automatyzacji i integracji z innymi narzędziami.
- Pomocna społeczność.
- Masa szablonów i przykładowych rozwiązań.
- Ładna, choć skomplikowana.
Mogło być lepiej
- Nauczenie się narzędzia może zająć sporo czasu.
- Nie jest tanio. Szczególnie jeśli pracujesz z zespołem.
- Pokusa grzebania i optymalizacji wszystkiego jest duża.
Alternatywy dla Coda
Jeśli Coda nie przypadnie Ci do gustu, możesz spróbować alternatywnych aplikacji poniżej. Baza jest cały czas aktualizowana.
Zobacz wszystkie aplikacje do notatek
Zanim przejdziesz dalej…
Od dawna szukasz tej jednej idealnej aplikacji, w której wreszcie się zorganizujesz?
Problem zazwyczaj nie leży w aplikacji, a w podejściu do organizacji i produktywności w ogóle. Narzędzie nigdy nie będzie głównym czynnikiem wysokiej produktywności. Jeśli chcesz skutecznie poprawić swoją organizację zerknij na moje materiały poniżej:
- Sztuka Notowania – naucz się tworzyć wartościowe notatki i jak je zorganizować by łatwo było znaleźć to czego potrzebujesz. Ponad 550 sprzedanych dostępów.
- Antyprokrastynacja – wiedza, sprawdzony proces i agresywna metodą walki z prokrastynacją. Bez coachingowej papki i motywacyjnego bełkotu. Ponad 7000 sprzedanych dostępów.
- Nawykologia – jak zmieniać nawyki bez wyrzeczeń i bez ciągłej walki z samym sobą? To sprawdzony proces wprowadzania zmian w życie. Pokażę ci jak stworzyć plan zmiany i trzymać się go, dobrze się przy tym bawiąc.
- Nieproduktywność – wyłącz się z kultury Hustle i wiecznego bycia zajętym. Pracuj mniej ale z przyjemnością. Dowiedz się skąd bierze się lęk przed pustą listą zadań. Odpoczywaj bez poczucia winy.