Tana
Pretendent do mistrzostwa w zarządzaniu absolutnie wszystkim. Tana określana jest jako „Life OS” – aplikacja do zarządzania wszystkim.
$0.00 (Alpha)
Porównaj Tana z innymi aplikacjami
Sprawdź jak Tana wypada na tle kilkudziesięciu innych aplikacji. Podaj swój adres email poniżej, a wyślę Ci link do bazy aplikacji z rozpisanymi funkcjami każdej z nich. Za darmo.
Zobacz wszystkie aplikacje do notatek
Moja opinia o Tana
Hype na Tanę jest potężny. W momencie kiedy to piszę aplikacja dostępna jest jedynie w przeglądarce i to w wersji alpha. Nie przeszkadza to jednak entuzjastom organizacji wychwalać ją na Twitterze.
Tana łączy w sobie Roam Research, WorkFlowy, Notion i pewnie parę innych aplikacji w jedno – całkiem nieźle zaprojektowane – narzędzie.
Podobnie jak w pozostałych outlinerach podstawową jednostką informacji jest pojedyncza linia. a nie jak w tradycyjnych notatkach – cały dokument.
Tana idzie dalej. Każdej linii bowiem możemy nadać tag. A każdemu tagowi możemy nadać parametry. I tak np. tag #projekt może mieć parametry: Deadline, Zadania, Data rozpoczęcia, Status, Obszar odpowiedzialności, Zaangażowane osoby, etc.
Notatki możemy sortować nie tylko według samych tagów, ale właśnie parametrów. Tana może pokazać ci tylko projekty, które są w trakcie albo takie, które mają deadline w przyszłym tygodniu.
Ale to wciąż nie wszystko. Tak przefiltrowane widoki można zapisywać i umieszczać w dowolnym miejscu. Dzięki temu możesz błyskawicznie znaleźć właściwie dowolną informację, wystarczy że wpiszesz komendę, po której Tana wyciągnie odpowiednio przefiltrowane notatki – dokładnie te, których akurat potrzebujesz.
I wszystko to brzmi świetnie.
Ale!
Problem z taką dowolnością jest spory. Pojawia się pokusa budowania zaawansowanych filtrów, dashboardów, tabel, baz danych, etc. Organizacja staje się sztuką dla samej sztuki.
Te słowa piszę pod koniec grudnia 2022, kiedy Tana wciąż dostępna jest jedynie na zaproszenie. A już pojawiły się kursy jak tego narzędzia używać. I nic dziwnego, bo jego „otwartość” i nieskończone możliwości mogą przytłoczyć.
Niestety twórcy kursów, zamiast wskazać jak rzeczywiście wykorzystać Tanę do przyspieszenia codziennej pracy i zwiększenia produktywności, skupiają się na opisywaniu funkcji i możliwości. I nie ukrywam – te możliwości są imponujące. Ludzie tworzą w Tana cuda. Cuda, które ni jak moim zdaniem nie pomagają w pracy.
„OK BOOMER!”
Tak. Może jestem już za stary i umysł mam za mało otwarty by zrozumieć tak rewolcyjne narzędzie. Ale zdecydowanie wolę narzędzia proste niż takie, które wymagają godzin konfiguracji i kursów, żeby w ogóle je zrozumieć.
Ja zostałbym przy WorkFlowy.
Tana jest dla Ciebie jeśli…
- Jesteś odporny na „procrastiplanning”
- Szukasz zupełnie nowego narzędzia z innym podejściem.
- Masz duuuużo czasu na naukę nowego narzędzia.
- Nie potrzebujesz aplikacji mobilnej.
Na plus
- Tana bierze to co najlepsze z innych już i tak dobrych aplikacji.
- Elastyczność i dowolność w organizacji informacji w Tana jest imponująca.
- Design jest przyjemny. Na początku.
Mogło być lepiej
- Im więcej informacji tym łatwiej się w Tana pogubić.
- Prawdopodbnie musisz kupić kurs, żeby zrozumieć o co tu chodzi.
Alternatywy dla Tana
Jeśli Tana nie przypadnie Ci do gustu, możesz spróbować alternatywnych aplikacji poniżej. Baza jest cały czas aktualizowana.
Zobacz wszystkie aplikacje do notatek
Porównaj Tana z innymi aplikacjami
Sprawdź jak Tana wypada na tle kilkudziesięciu innych aplikacji. Podaj swój adres email poniżej, a wyślę Ci link do bazy aplikacji z rozpisanymi funkcjami każdej z nich. Za darmo.
Zanim przejdziesz dalej…
Od dawna szukasz tej jednej idealnej aplikacji, w której wreszcie się zorganizujesz?
Problem zazwyczaj nie leży w aplikacji, a w podejściu do organizacji i produktywności w ogóle. Narzędzie nigdy nie będzie głównym czynnikiem wysokiej produktywności. Jeśli chcesz skutecznie poprawić swoją organizację zerknij na moje materiały poniżej:
- Antyprokrastynacja – wiedza, sprawdzony proces i agresywna metodą walki z prokrastynacją. Bez coachingowej papki i motywacyjnego bełkotu. Ponad 7000 sprzedanych dostępów.
- Nawykologia – jak zmieniać nawyki bez wyrzeczeń i bez ciągłej walki z samym sobą? To sprawdzony proces wprowadzania zmian w życie. Pokażę ci jak stworzyć plan zmiany i trzymać się go, dobrze się przy tym bawiąc.
- Nieproduktywność – wyłącz się z kultury Hustle i wiecznego bycia zajętym. Pracuj mniej ale z przyjemnością. Dowiedz się skąd bierze się lęk przed pustą listą zadań. Odpoczywaj bez poczucia winy.